Moğollar

1967 yılında İstanbul’da kurulmuş Türk rock müziği grubu. Murat Ses ve Aziz Azmet tarafından kurulan grup 1960’lı ve 1970’li yıllarda çıkardıkları albümlerle büyük başarı sağladı ve Anadolu rock müziğininde gelişmesinde önemli bir yer edindi.

İlk 45’likleri “Eastern Love/Artık Çok Geç” 1968 yılının Şubat ayında çıktı. Aynı yıl Altın Mikrofon yarışmasına katıldılar ve “Ilgaz” adlı şarkı ile üçüncü oldular. 1969’da müziklerine Anadolu Pop adını verdiler. 1970 yılının sonunda grup Paris’e gitti ve CBS firması ile çalışmalar yaptılar. 1971’de çıkan ilk albümleri “Academie Charles Cros” büyük plak ödülünü aldı. Daha sonra Türkiye’de Barış Manço, Cem Karaca ve Selda Bağcan gibi vokallerle ortak çalışmalar yaptılar.

Grup, 1976 yılında dağıldı. 1992 yılında bir televizyon programında dinlediği Moğollar’dan etkilenen Leman dergisi çizerlerinden Kaan Ertem, “Moğollar tekrar bir araya gelsin” çağrısıyla bir imza kampanyası açtı ve bu kampanya dahilinde 4.000’den fazla imza toplandı. Cahit Berkay, Taner Öngür ve Engin Yörükoğlu, yanlarına Serhat Ersöz’ü de alarak 31 Mayıs 1993’te İstanbul Cemal Reşit Rey konser salonunda verdikleri muhteşem bir konserle geri döndü.

Moğollar’ın şu anki kadrosu gitar ve bağlamada Cahit Berkay, bas gitarda Taner Öngür, klavyede Serhat Ersöz, davulda Kemal Küçükbakkal ve vokalde Emrah Karaca’dan oluşmaktadır.

 

Moğollar biyografi, Moğollar kimdir, Moğollar menajer, Moğollar menajeri, Moğollar İletişim, Moğollar konser ücreti, Moğollar konser fiyatı, Moğollar şarkıları, Moğollar Sahne fiyatı, Moğollar sahne ücreti, Moğollar konser takvimi, Moğollar festival fiyatı, Moğollar belediye festival fiyatı, Moğollar resmi menajeri kimdir, Moğollar

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp