Ayşe Hatun Önal

    • A

Ayşe Hatun Önal

29 Temmuz 1978 doğumlu Türk şarkıcı ve şarkı yazarıdır. Adana’da doğdu ve liseyi burada okuduktan sonra Anadolu Üniversitesi’ne başladı. 1999’da Miss Turkey’de Türkiye Güzeli seçilerek mankenliğe başladı. Uzun yıllar mankenlik ve sunuculuk yaptıktan sonra şarkıcılığa başladı.

2003’te yayımladığı Sonunda EP’sinde yer alan “Çeksene Elini” şarkısıyla tanındı. 2008’de ilk albümü “Sustuysam’ı” yayımlayarak çeşitli ödüller elde etti. Albümde ki “Kalbe Ben” şarkısı Billboard Türkçe Top 20’de dokuz numaraya kadar ilerledi. 2014’te “Çak Bir Selam” ve 2015’te “Güm Güm” single’ları, Türkiye’de hit olarak listelerde üst sıralara yükseldi. Bu hitler daha sonradan 2017 çıkışlı ikinci stüdyo albümü Selam Dengesiz’de de yer aldı.

Şarkılarını elektronik müzik altyapılarını kullanarak hazırlayan Ayşe Hatun Önal, pek çok şarkısının sözlerini kendisi yazıp besteledi. Alto türündeki sesi, zaman zaman eleştirilere maruz kaldı. Bugüne kadar çeşitli ödül ve adaylıklar elde etti.

 

Ayşe Hatun Önal Biyografi, Ayşe Hatun Önal kimdir, Ayşe Hatun Önal menajer, Ayşe Hatun Önal menajeri, Ayşe Hatun Önal menajeri kim, Ayşe Hatun Önal menajerlik, Ayşe Hatun Önal menajeri iletişim, Ayşe Hatun Önal sahne fiyatı, Ayşe Hatun Önal sahne ücreti, Ayşe Hatun Önal konser fiyatı, Ayşe Hatun Önal konser ücreti, Ayşe Hatun Önal Yılbaşı konser fiyatı, Ayşe Hatun Önal konser takvimi, Ayşe Hatun Önal kaşe fiyatı, Ayşe Hatun Önal festival fiyatı, Ayşe Hatun Önal festival ücreti, Ayşe Hatun Önal telefon, Ayşe Hatun Önal telefonu, Ayşe Hatun Önal telefon numarası, Sanatçı Fiyatları, Reklam çekim fiyatı, Ayşe Hatun Önal

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp