Fatih Erkoç

    • F

Fatih Erkoç

“Ellerim Bomboş” ve “Oynatmaya Az Kaldı” gibi şarkılar ile müzik dünyasına damga vuran Fatih Erkoç, 7 Nisan 1953 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi.

Anne tarafı Karadenizli olan Fatih Erkoç’un babası tarafı ise Burdur kökenli. Babası ud sanatçısı olan Fatih Erkoç’un müziğe olan ilgisi 3 yaşında babasının ona keman hediye etmesiyle başladı.

İlk öğretim eğitimini tamamlamasının ardından, 1965 yılında İstanbul Belediyesi Konservatuvarına giren Fatih Erkoç burada 7 yıl boyunca trombon, piyano ve kontrbas eğitimi alır fakat mezun olmadan ayrılarak, İstanbul Gelişim Orkestrası ile çalışmaya başlar ve orkestra ile birlikte 1971’de “Nihayet” adlı bir albüm çıkarırlar.

Kısa bir süre trombon sanatçısı olarak İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda görev alan Fatih Erkoç askerlik görevini tamamlamasının adından 1975 yılında Norveç’e yerleşti.

11 yıl Kuzey Avrupa ülkesi Norveç’te kaldıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapmış ve müzik kariyerine ülkesinde kaldığı yerden devam etmiştir. 1986 ve 1989 yıllarında Kuşadası Altın Güvercin Şarkı yarışmalarında sırasıyla ‘Yol Verin A dostlar’ ve ‘Sen Ve Ben’ adlı şarkılarıyla iki kez birincilik kazanan Fatih Erkoç ilk bireysel albümünü, 1988 yılında  “Yol Verin A Dostlar” adıyla çıkarmış ve bu albüm o dönem büyük beğeni toplamıştır.

 

Fatih Erkoç Biyografi, Fatih Erkoç kimdir, Fatih Erkoç menajer, Fatih Erkoç menajeri, Fatih Erkoç menajerlik, Fatih Erkoç menajeri iletişim, Fatih Erkoç resmi menajer, Fatih Erkoç yetkili menajeri kim, Fatih Erkoç sahne fiyatı, Fatih Erkoç sahne ücreti, Fatih Erkoç konser fiyatı, Fatih Erkoç konser ücreti, Fatih Erkoç konser takvimi, Fatih Erkoç konserleri, Fatih Erkoç festival fiyatı, Fatih Erkoç festival ücreti, Fatih Erkoç nerede sahne alıyor, Fatih Erkoç iletişim, Fatih Erkoç telefon, Fatih Erkoç telefonu, Fatih Erkoç telefon numarası, Fatih Erkoç kaşesi, Fatih Erkoç kaşe fiyatı, Fatih Erkoç

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp