Fatih Kısaparmak

    • F

Fatih Kısaparmak

(31 Ocak 1961; Maden, Elazığ -), Türk halk müziği sanatçısı, müzisyen, besteci ve söz yazarı.

Elazığ, Maden’de doğdu. Annesi Yıldız Hanım, emekli bir ilkokul öğretmeni; babası Necip Bey ise, sırasıyla ortaokul ve öğretmen okulu müdürü, il millî eğitim müdürü, ortaöğretim genel müdürü ve bakanlık teftiş kurulu başkanı olarak hizmetler vermiş; basılı beş eseri de bulunan bir bürokrattır.

1991 yılında, TRT, Kanal 6, TGRT, Kanal 7, Star TV, Samanyolu ve Fox televizyonlarının ana haber spikerliği ve program sunuculuğu görevini yürüten, ekonomist Şebnem Ergür (Kısaparmak) ile evlendi. Bu evlilikten, Ozan ve Kaan adlı iki erkek çocukları dünyaya geldi.

Fatih Kısaparmak, temel eğitim döneminden itibaren, Ankara Devlet Konservatuvarı ve TRT Ankara Radyosu’nda müzik; Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ise resim çalışmalarında bulundu. Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’ndeki öğrencilik yıllarında, Tasvir Gazetesi adına TBMM foto muhabirliği yaptı. Üniversite döneminde ise, başta Varlık olmak üzere çeşitli edebiyat-sanat dergilerinde şiirleri, röportajları ve araştırmaları yayımlandı. Yukarı Fırat Havzası’ndaki inceleme ve derlemelerini topladığı “Dil Folkloru Açısından Harput Ağzı” isimli bilimsel çalışması, ayrıca, “Ve Ağır Sevdam” adını taşıyan bir şiir kitabı da bulunmaktadır.

 

Fatih Kısaparmak Biyografi, Fatih Kısaparmak kimdir, Fatih Kısaparmak menajer, Fatih Kısaparmak menajeri, Fatih Kısaparmak menajeri kim, Fatih Kısaparmak konser kaşesi, Fatih Kısaparmak şarkıları, Fatih Kısaparmak belediye festival fiyatı, Fatih Kısaparmak konser ücreti, Fatih Kısaparmak konser fiyatı, Fatih Kısaparmak iletişim, Fatih Kısaparmak telefonu, Fatih Kısaparmak telefon numarası, Fatih Kısaparmak

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp