Gülben Ergen

    • G

Gülben Ergen

25 Ağustos 1972’de İstanbul’da doğdu. Erenköy Kız Lisesinde ortaokulu, Kadıköy Ticaret Lisesinde liseyi bitirdi. 15 yaşındayken Erkan Yolaçın sunduğu Evet – Hayır yarışmasına katıldı.

1987 yılında 16 yaşındayken Hürriyet gazetesinin düzenlediği Sinema Yıldızı Yarışması’nda ikinci olan Ergen, liseyi bitirdikten sonra mankenliğe başladı.

Başrolünü Bülent Ersoy’un oynadığı 1988 çıkışlı Biz Ayrılamayız, Ergen’in ilk sinema deneyimi oldu. Aynı yıl Kartal Tibet’in yönetmenliğinde çekilen Deniz Yıldızı filminde Kenan Kalav ile birlikte başrolü paylaştı.

Bu filmlerden sonra Cüneyt Arkın ile Av, Eşref Kolçak ile Kanun Savaşçıları filmlerinde yer alan Ergen, kendisinden beş yaş büyük ağabeyini bir trafik kazasında kaybetti.

1994’te Maksim Gazinosu’nda İbrahim Tatlıses’in alt kadrosunda çıkan Ergen, Tatlıses’in “Haydi Söyle” adlı klibinde de yer aldı. Müzik kariyerine bu dönemlerde başlangıç yapan Ergen, Nurdan Torun’un da alt kadrosunda görev aldı. Daha sonra İbrahim Tatlıses’in yönetmenliğini üstlendiği ve başrolünü oynadığı Fırat dizisinde yer aldı.

GÜLBEN ERGEN ŞARKILARI
Merhaba (1997)
Kör Aşık (1999)
Sade ve Sadece (2002)
Uçacaksın (2004)
9+1 Fıkır Fıkır (2005)
Gülben Ergen (2006)
Aşk Hiç Bitmez (2008)
Uzun Yol Şarkıları (2009)
Hayat Bi’ Gün (2011)
Kalbimi Koydum (2015)
Seni Kırmışlar (2020)

 

Gülben Ergen Biyografi, Gülben Erken kimdir, Gülben Ergen menajer, Gülben Ergen menajeri, Gülben Ergen menajeri kim, Gülben Ergen resmi menajeri kimdir, Gülben Ergen menajerlik, Gülben Ergen sahne ücreti, Gülben Ergen sahne fiyatı, Gülben Ergen iletişim, Gülben Ergen konser ücreti, Gülben Ergen konser fiyatı, Gülben Ergen festival ücreti, Gülben Ergen festival fiyatı, Gülben Ergen Yılbaşı konser fiyatı, Gülben Ergen bayi toplantısı fiyatı, Gülben Ergen konser takvimi, Gülben Ergen klipleri, Gülben Ergen şarkıları, Gülben Ergen Düğün fiyatı, Gülben Ergen Düğün ücreti, Gülben Ergen konser kaşesi, Gülben Ergen telefon, Gülben Ergen telefonu, Gülben Ergen telefon numarası, Gülben Ergen kaşesi, Gülben Ergen kaşe fiyatı, Gülben Ergen

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp