Merve Deniz

    • M

Merve Deniz

Sanatçı 1986 yılında doğdu. Lise eğitimini Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı ve lise eğitimi boyunca okul orkestrasıyla sahne aldı. Aynı zamanda okulun tiyatro topluluğunun iki oyununda da yer aldı.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal bölümünü eş zamanlı okuyarak 2009 yılında mezun oldu. Konservatuvar yıllarında “Broadway Patchwork” adlı eserde yer aldı ve “Grease Müzikali”nde başrol oynadı.

Birlikte sahne aldığı bazı sanatçılar; Alessandro Safina, Sertab Erener, Sezen Aksu, Emre Aydın, Volkan Konak, Işın Karaca, Ajda Pekkan ve Enbe Orkestrası oldu.

2008 yılında Işıl Kasapoğlu’nun rejisörlüğü ve Sabri Tuluğ Tırpan’ın müzik direktörlüğünde Harbiye Açıkhava sahnesinde sahnelenen “Rock on Broadway” isimli projede; Burak Kut, Hande yener, Fadik Atasoy, Doğan Duru ve Pamela gibi sanatçılarla birlikte yer aldı.

Farklı müzikal topluluklarında korist ve solist olarak Harbiye Açıkhava, TİM Maslak, Bodrum Açıkhava ve Kuruçeşme Arena sahnelerinde performans gösterdi. TRT ÇOCUK animasyon dublajlarında yer aldı, animasyon müziği ve bir çok markanın jingle’larını seslendirdi.

2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Caz Vokal programını tamamlayarak, çeşitli mekanlarda caz repertuvar ile sahne aldı. 25 Ocak 2013 İzmir konserinden itibaren Emre Aydın’la vokalist olarak çalışmaya başladı, Türkiye ve yurtdışı turnelerinde kendisine 2015 sonuna kadar eşlik etti.

Müzik ile oyunculuğu bir arada yürüten sanatçı, 2016’da vizyona giren “Cinni” adlı sinema filminde rol aldı.

Yayınladığı “Dönsün Dünya” teklisi ile büyük başarı elde eden sanatçı, “Merve Deniz Acoustic Sessions” adı altında yaptığı coverlar ile adından söz ettirmeye devam etti.

Sony Music etiketiyle yayınladığı “İnziva” ile şimdi yeniden dinleyicisiyle buluşuyor.

 

Merve Deniz Biyografi, Merve Deniz Kimdir, Merve Deniz menajer, Merve Deniz menajeri, Merve Deniz menajeri kim, Merve Deniz menajerlik, Merve Deniz menajeri iletişim, Merve Deniz iletişim bilgileri, Merve Deniz sahne fiyatı, Merve Deniz sahne ücreti, Merve Deniz konser fiyatı, Merve Deniz konser ücreti, Merve Deniz Yılbaşı konser fiyatı, Merve Deniz Festival fiyatı, Merve Deniz Belediye Festival fiyatı, Merve Deniz kaşesi, Merve Deniz kaşe fiyatı, Merve Deniz şarkıları, Merve Deniz klipleri, Merve Deniz sahneleri, Merve Deniz konser takvimi, Merve Deniz telefon, Merve Deniz telefonu, Merve Deniz telefon numarası, Sanatçı Fiyatları, Merve Deniz

 

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp