Metin Özülkü

    • M

Metin Özülkü

15 Temmuz 1962 tarihinde Mersin‘de beş kardeşin en küçüğü olarak doğmuştur. çok küçük yaşlarda müziğe olan ilgisi ve yeteneği ailesi tarafından fark edildi. 4,5 yaşı nedeni ile İstanbul‘a geldi ve 9 yaşında İstanbul Belediye Konservatuarında keman eğitimi almaya başladı. Marmara Üniversitesi Müzik Bölümünden mezun oldu.

Profesyonel müzik yaşantısına çok erken yaşlarda başlayan Metin Özülkü, daha 9 yaşında iken ‘’Ana Kucağı adında bir 45’lik plak yaptı.

Metin ÖzülküErol Büyükburç ve Edip Akbayram orkestralarında enstrüman çaldı. Yedi yüzün üzerinde şarkı bestesi olan Metin Özülkü, Sahte Gülücük adıyla ilk solo albümünü 1982 yılında yayınladı.

Bestelerini ve düzenlemelerini seslendiren sanatçılar arasında Ajda PekkanAyşegül AldinçAşkın Nur YengiAkrep NalanAylin AlazBurak KutBahaBanu ZorluCoşkun SabahDemet AkalınErcan SaatçiEbru GündeşErol BüyükburçGülben ErgenHülya AvşarHarun KolçakKurtuluş TürkgüvenHakan PekerHakan AysevHilal Özdemirİzel Çeliközİclal AydınKibariyeMine KoşanMithat KörlerMuazzez AbacıNurseli İdizOzan OrhonPetek DinçözPınar AylinReyhan KaracaSeyyal TanerSeden GürelSinan ÖzenSibel CanYasemin KumralYıldız KaplanYeliz Eker ve Zafer Peker gibi isimler var.

Metin Özülkü‘nün müzik dünyasına damgasını vuran birçok şarkıdan bazıları; Bir Beşiktaş Tranvayı, Unutulmuş muydum, Seninle Olmak Var ya, Boşu Boşuna, Eğlen Güzelim sayılabilir.

 

Metin Özülkü Biyografi, Metin Özülkü kimdir, Metin Özülkü menajer, Metin Özülkü menajeri, Metin Özülkü menajeri kim, Metin Özülkü menajerlik, Metin Özülkü menajeri iletişim, Metin Özülkü sahne fiyatı, Metin Özülkü sahne ücreti, Metin Özülkü konser fiyatı, Metin Özülkü konser ücreti, Metin Özülkü festival fiyatı, Metin Özülkü festival ücreti, Metin Özülkü kaşe fiyatı, Metin Özülkü iletişim bilgileri, Metin Özülkü telefon, Metin Özülkü telefonu, Metin Özülkü telefon numarası, Sanatçı fiyatı, Sanatçı fiyatları, Yılbaşı konser fiyatı, Sahne fiyatı, Metin Özülkü konser takvimi, Metin Özülkü

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp