Suat Suna

    • S

Suat Suna

26 Mayıs 1975 İstanbul doğumludur. Babası keman üstadı Mehmet Sait Suna, annesi avukat Tomris Suna ve kardeşi de klarnet sanatçısı Selçuk Suna’dır. Sanatçı 4 yaşında keman öğrenmeye başlar. Okuluyla eş zamanlı olarak devam ettiği İstanbul Üniversitesi Konservatuvarı Keman Bölümünden 1992 yılında mezun olan sanatçı Saint Benoit Fransız Lisesini 1994 yılında bitirir. 1994 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisine, küçük yaştaki ağır çalışma temposu yüzünden 3. sınıftan sonra devam edemez. Daha sonra 1998 yılında tekrar üniversite sınavına girip kazandığı Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesinden, 2002 yılında mezun olur.

Profesyonel müzik yaşamına daha lise yıllarında başlayan Suat Suna, Milliyet gazetesinin liseler arası müzik yarışmalarında çok sayıda birincilikler alır. 1992 yılında Beyaz Güvercin Şarkı Yarışmasında 2.lik ödülü, 1993 yılında Pop Show yarışmasında 1., 2. ve 4.lük ödüllerini alır. Bu yarışmaların ardından birçok müzik firmasından teklif alır. Sanatçı, ilk albümü olan “Ansızın Çektin Gittin”i Ali Kocatepe’nin prodüktörlüğünde, Bir Numara Müzik ve Raks Müzik ortaklığında 1993 yılında piyasaya sürer. Büyük bir başarı yakalayan ve 1 milyona yakın tiraj elde eder.

Daha sonra sırasıyla “Sözüne Kanmam”, “Hasret Fenerleri”, “Rüyam ve Sen”, “Yapamam Sensiz”, “Yolun Açık Olsun”, “Sana Haksızlık Ettim”, “Su Damlası”, “Leyla”, “ON”, “Aşkın Adı” ve “Seni Buldum” albümlerini piyasaya süren sanatçı, Türkiye’nin dört bir yanında konserler verir.

2002’de Suat Suna, “Su Damlası” albümünü çıkarır. Bu albümün hit parçası olan, sözleri Kayahan’a, müziği ise kendisine ait olan “O Lelli” ile sanatçı, yıl boyunca 100’e yakın konser verdi.

Suat Suna birçok albüme de gerek eserleri, gerek aranjörlüğü, gerekse de enstrümanıyla katkıda bulunmuştur. Bunlar arasında; Kayahan, Işın Karaca, Aşkın Nur Yengi, Fatih Erkoç, Hülya Avşar, Asya, Yıldız Tilbe ve Nalan sayılabilir. Sanatçının söz ve müziği kendisine ait 150’yi aşkın eseri vardır ve müzik çalışmalarına devam etmektedir.

 

Suat Suna Biyografi, Suat Suna kimdir, Suat Suna menajer, Suat Suna menajeri, Suat Suna menajeri kim, Suat Suna menajerlik, Suat Suna menajeri iletişim, Suat Suna resmi menajeri kim, Suat Suna sahne fiyatı, Suat Suna sahne ücreti, Suat Suna konser fiyatı, Suat Suna konser ücreti, Suat Suna yılbaşı konser fiyatı, Suat Suna festival fiyatı, Suat Suna festival ücreti, Suat Suna kaşesi, Suat Suna kaşe fiyatı, Suat Suna telefon, Suat Suna telefonu, Suat Suna telefon numarası, Suat Suna klipleri, Suat Suna şarkıları, Suat Suna

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp