Sümer Ezgü

    • S

Sümer Ezgü

1960 Burdur doğumlu olan 61 yaşında olan sanatçı Sümer Ezgünün anneannesi Selanikli Çerkes, dedesi ise aslen Burdurludur. Babası Trabzon doğumlu olan Sümer Ezgü köken olarak aslen Burdurludur ve 1960 senesinde Burdur’da doğmuştur. Burdur Lisesi ve Ankara 19 Mayıs Gençlik ve Spor Akademisi mezunu olan Sümer Ezgü, profesyonel müzik kariyerine 1981 senesinde TRT’de ses sanatçılığı yaparak başlamıştır. 1990 senesinde “İlvanlım” türküsüyle yılın derlemesi ödülüne sahip olan Sümer Ezgü, “Anadolu’dan Geldik” ve “Ege, Toros, Yörük, Türkmen Türküleri” gibi başarılı albümlere imza atmıştır.”Bedirik”, “Yaban Gülü”, “Şeker Almaya Geldim”, “Sanatçıya Sitem”, “Nazar Değmesin”, “Alına da Gülüne” ve “Sevdan” şarkılarıyla halk müziğine önemli katkılarda bulunmuş ve 2014 senesinde “Electro Türkü House” adlı albümü piyasaya çıkmıştır. İstanbul’un karmaşasından bıkan usta sanatçı, Antalya’ya yerleşmiş ve hayatını Antalya’da devam ettirmektedir. Son olarak Antalya’da bir sanat akademisi açmıştır.

Sümer Ezgü, 1987 senesinde ünlü sunucu Serap Ezgü (Paköz) ile evlenmiş bu evliliğinden Ceren isminde bir kızı mevcuttur. Fakat evlilikleri 2000 senesinde son bulmuştur. İkinci evliliğini ise 1978 doğumlu Müjdat Gezen Sanat Merkezinde eğitim görmüş olan tiyatrocu Gülay Ezgü ile gerçekleştirmiştir. Bu evliliğinden Ozan ve Yaman isimlerini verdikleri iki erkek çocukları olmuştur.

 

Sümer Ezgü Biyografi, Sümer Ezgü Kimdir, Sümer Ezgü menajer, Sümer Ezgü menajeri, Sümer Ezgü menajeri kim, Sümer Ezgü menajerlik, Sümer Ezgü menajeri iletişim, Sümer Ezgü resmi menajeri kim, Sümer Ezgü sahne fiyatı, Sümer Ezgü sahne ücreti, Sümer Ezgü konser fiyatı, Sümer Ezgü konser ücreti, Sümer Ezgü Düğün fiyatı, Sümer Ezgü Düğün ücreti, Sümer Ezgü konser takvimi, Sümer Ezgü konserleri, Sümer Özgü nerede sahne alıyor, Sümer Özgü iletişim telefonu, Sümer Ezgü iletişim bilgileri, Sümer Ezgü yılbaşı konser fiyatı, Sümer Ezgü kaşesi, Sümer Ezgü kaşe fiyatı, Sümer Ezgü klipleri, Sümer Ezgü şarkıları, Sanatçı Fiyatları, Sümer Ezgü telefon, Sümer Ezgü telefonu, Sümer Ezgü telefon numarası, Sümer Ezgü

 

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp