Tarık Mengüç

    • T

Tarık Mengüç

17 Ocak 1974 tarihinde İstanbul’un Kuştepe semtinde doğmuştur. Roman asıllı olan Mengüç, bu kültürünü şarkılarına da yansıtmıştır. Çocukluğundan beri haliyle müzikle iç içe olan Tarık Mengüç gerçek bir roman. Maddi sıkıntılar yüzünden beşinci sınıfa kadar okuyabildi ama sonradan kendini geliştirdi.
Tarık Mengüç’ün dedesi 1800 lü yıllarda Selanik’te doğup daha sonra Muğla Fetiye’ye daha sonra da İstanbul’a göç etmişler. Genlerden gelen müzik ruhu ve yetenekle küçük yaşlarda klavye ve ritim çalmaya başladı. Bu arada ailesinden gizli olarak bir kaç ses yarışmalarına katıldı.

Askerlik görevini, İzmir Ege Ordu komutanlığı ve Denizli ordu evinde yaptı.
Tarık Mengüç, müzik hayatına önce atılmadan hayatını devam ettirebilmek için; mobilya tasarımcısı ve cilacılık, Seramikçilik, çakmakçılık, düğün salonlarında şarkı söylemek gibi işler de çalıştı.
İlk bestesi “Nazar değmesin” adlı eseridir.
Daha önce, Sibel Can’a “Hey Adamım”, Seda Sayan’a “Ben Sana Demedim mi”, Davut Güloğlu’na “Katula Katula”, Çılgın Sedat, Betül Çağlar, Ayça Tekindor’a “Degaje” gibi birçok ünlü isme bestesini veren Tarık Mengüç ‘sanatsal’ şarkılar yaptığını söylüyor. En son bestesi “Yıkılıyor” Madonna Ayça’nın albümünde çıkış parçası olarak yer almaktadır.

 

Tarık Mengüç Biyografi, Tarık Mengüç kimdir, Tarık Mengüç menajer, Tarık Mengüç menajeri, Tarık Mengüç menajeri kim, Tarık Mengüç menajeri iletişim, Tarık Mengüç menajerlik, Tarık Mengüç resmi menajeri kimdir, Tarık Mengüç sahne fiyatı, Tarık Mengüç sahne ücreti, Tarık Mengüç konser fiyatı, Tarık Mengüç konser ücreti, Tarık Mengüç festival fiyatı, Tarık Mengüç festival ücreti, Tarık Mengüç düğün fiyatı, Tarık Mengüç kaşesi, Tarık Mengüç kaşe fiyatı, Tarık Mengüç Yılbaşı konser fiyatı, Tarık Mengüç telefon, Tarık Mengüç telefonu, Tarık Mengüç telefon numarası, Tarık Mengüç iletişim bilgileri, Tarık Mengüç klipleri, Tarık Mengüç konser takvimi, Tarık Mengüç şarkıları, Sanatçı fiyatları, Tarık Mengüç

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp