Sibel Can

1 Ağustos 1970‘de, Engin Cangüre ve Emine Gül Sezer Cangüre’nin ilk çocuğu olarak Fatih, Karagümrük’te dünyaya geldi.

İlkokul mezunu olan Sibel Can’ın annesi Bursa Mudanyalı, babası Yugoslav göçmenidir. Gerçek adı Sibel Cangüre olan sanatçının babası Engin Bey birçok ünlü soliste eşlik eden bir keman sanatçısıydı.

Sibel Canın müzikle tanışması küçük yaşlarda oldu. Henüz 13 yaşındayken, babasının kemanı eşliğinde önce Viyana daha sonra da Almanya, Hollanda ve İsrail’de şarkı söyleyip dansetti. Türkiye’ye döndü. Yaşı gizlenerek Halikarnas Gazinosu’nda işe başladı.

Galata Kulesi ve Astorya gibi kulüplerde çıkan sanatçıyı, Nükhet Duru‘nun Fahrettin Arslan‘a tavfiye etmesi üzerine sanatçının bir anda dünyası değişti. Sanatçı böylece Maksim Gazinosu‘nda ilk sahnesini aldı.

Ancak yaşının küçüklüğü sebebiyle ceza alan gazinonun kapatılması üzerine Fahrettin Arslanın yardımıyla mahkemede yaşı 6 yaş büyülttürüldü. Böylece Maksim Gazinosu’nun oryantal dansçısı oldu. Sibel Can üç yıl kadar dans etti. Maksim gazinosunda Muazzez Abacı, Neşe Karaböcek ve Emel Sayın gibi isimlerin alt kadrosunda çalışma imkanı buldu. Assolistliğe yükseldiğinde henüz 17 yaşında idi.

 

Sibel Can Biyografi, Sibel Can kimdir, Sibel Can menajer, Sibel Can menajeri, Sibel Can menajeri kim, Sibel Can menajerlik, Sibel Can resmi menajeri kimdir, Sibel Can sahne fiyatı, Sibel Can sahne ücreti, Sibel Can konser fiyatı, Sibel Can konser ücreti, Sibel Can festival fiyatı, Sibel Can festival ücreti, Sibel Can kaşesi, Sibel Can kaşe fiyatı, Sibel Can düğün fiyatı, Sibel Can düğün ücreti, Sibel Can konser takvimi, Sibel Can Yılbaşı konser fiyatı, Sibel Can iletişim bilgileri, Sibel Can telefon, Sibel Can telefonu, Sibel Can telefon numarası, Sibel Can bayi toplantısı fiyatı, Sibel Can Belediye festival fiyatı, Sibel Can

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp