Ali Kınık

    • A

Ali Kınık

1974 yılında Malatya Akçadağ’da doğmuştur. Liseyi Malatya’da okuduktan sonra Elazığ Fırat Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Yazıları ve şiirleri, birçok gazete ve dergilerde yayımlandı. Şarkıları ve şiirleri birçok sanatçı tarafından albümlerde seslendirildi.

1996 yılında “Beni Öldü Say” adlı albümüyle piyasada yerini aldı. Bu albümü Kültür Müzik firması çıkartmıştır. 2003 yılında “Bu Şarkı” adlı albümü ile dikkatleri üzerine topladı. Ali Kınık, 2005 yılında “Bir Millet Uyanıyor”, 2006 da “Duvar Yazısı” ve daha sonra 2008 yılında “İsyan Şarkıları” adlı albümü çıkardı.

Ali Kınık, 2010 yılında altıncı albümü “Ali Ayşe’yi Seviyor” u çıkardı. 2012 yılında yılında yedinci albümü “Düş’e Kalk’a” ve 2015 yılında sekizinci albümü “Kalbi Kırık Şarkılar”ı çıkardı.

2018 yılında “Turan Duası” isimli bir şiir kitabı da yayımlanmıştır.

 

Ali Kınık Biyografi, Ali Kınık kimdir, Ali Kınık menajer, Ali Kınık menajeri, Ali Kınık menajerlik, Ali Kınık menajeri kim, Ali Kınık menajeri İletişim, Ali Kınık sahne fiyatı, Ali Kınık sahne ücreti, Ali Kınık konser fiyatı, Ali Kınık konser ücreti, Ali Kınık festival fiyatı, Ali Kınık festival ücreti, Ali Kınık konserleri, Ali Kınık şarkıları, Ali Kınık nerede sahne alıyor, Ali Kınık konser takvimi, Ali Kınık kaşe fiyatı, Ali Kınık iletişim Bilgileri, Ali Kınık telefon, Ali Kınık telefonu, Ali Kınık telefon numarası, Sanatçı fiyatları, Sahne Fiyatı, Sahne Fiyatları, Ali Kınık resmi menajer, Ali Kınık resmi menajeri kimdir, Ali Kınık

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp