Bülent Ersoy

    • B

Bülent Ersoy

(9 Haziran 1952, İstanbul), Türk sanat müziği şarkıcısı. Sanatçı “Diva” lâkabıyla bilinir.

9 Haziran 1952 tarihinde, İstanbul’da doğdu. Sanat hayatına özel müzik dersleri alarak başladı. Çok küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başlayan Bülent Ersoy, İstanbul Konservatuvarına 2 ay devam etmiştir. Hocası Süheylâ Altmışdört Bülent Ersoy’un konservatuvara 2 ay devam ettiğini ve sonra bıraktığını açıkladı. Eğitimi süresince Melahat Pars ve Rıdvan Aytan gibi üstadlardan özel dersler almıştır.

Konservatuvardan mezun olduğunda, aldığı akademik terbiye vasıtasıyla müzikal tecrübelerini geliştirme fırsatı bulmuş ve sahneye ilk adımını 1970 yılında Fıstıkağacı, Üsküdar’da, bugün Oya Düğün Salonu olarak bilinen, dönemin ilk aile gazinolarından birisi olan Özlem Aile Gazinosu’nda attı. Sunar Konser Bürosu-Fikret Torun tarafından düzenlenen ses yarışmasına katılarak bu yarışmada birinciliği kazanarak ve 1000 lira para ödülü almıştır. Akabinde bu gazinoda üç ay kadar assolist olarak çalışmış, 1971 yılında ilk 45’liği Lüzûm Kalmadı-Neye Yarar Gelişin, Saner Plak’tan çıktı. Sanatçı bu 45’liğinde söz ve müziği Muzaffer Özpınar’a ait “Lüzûm Kalmadı” ve “Neye Yarar Gelişin” adlı eserleri seslendirmiştir.

 

Bülent Ersoy Biyografi, Bülent Ersoy kimdir, Bülent Ersoy menajer, Bülent Ersoy menajeri, Bülent Ersoy menajeri kim, Bülent Ersoy menajerlik, Bülent Ersoy menajeri iletişim, Bülent Ersoy resmi menajeri kimdir, Bülent Ersoy sahne fiyatı, Bülent Ersoy sahne ücreti, Bülent Ersoy konser fiyatı, Bülent Ersoy konser ücreti, Bülent Ersoy festival fiyatı, Bülent Ersoy festival ücreti, Bülent Ersoy konser takvimi, Bülent Ersoy klipleri, Bülent Ersoy Şarkıları, Bülent Ersoy yılbaşı konser fiyatı, Bülent Ersoy telefon, Bülent Ersoy telefonu, Bülent Ersoy telefon numarası, Sanatçı fiyatları, Bülent Ersoy kaşesi, Bülent Ersoy kaşe fiyatı, Bülent Ersoy

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp