Candan Erçetin

    • C

Candan Erçetin

(d. 10 Şubat 1963), Türk şarkıcı-şarkı yazarı ve müzik öğretmeni.

25 yılı aşkın şarkıcılık kariyeri boyunca, insan hayatını konu alan şarkılar hazırlayıp seslendirmesiyle tanındı. Albümlerini pek fazla tanıtım yapmadan çıkarmasına rağmen yine de çalışmalarını çok satarak dinleyici tarafından çok benimsenmesiyle birçok kez takdir edildi. Müziğini ön planda tutarak basında özel hayatıyla yer almaması sayesinde övüldü.

Bazen farklı bulunan video klipleriyle ilgi çekti. Ailesinin Balkan kökenli olmasının bir sonucu olarak şarkılarında sık sık Balkan müziği enstrümanlarına yer verdi, Türkçenin yanı sıra Fransızca ve Yunanca şarkılar da söyledi. Erçetin, kontralto ses aralığına sahiptir.

Lüleburgaz’da Arnavut ve Makedon kökenli bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Candan Erçetin, küçük yaşlarındayken Galatasaray Lisesi’ni kazanarak İstanbul’a yerleşti. Sonraki yıllarda şan eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi’nde Klasik Arkeoloji bölümünü bitirdi. Okuldaki son yılında “Halley” şarkısıyla Türkiye’yi 1986 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil eden Klips ve Onlar grubunun bir üyesi olarak yarışmaya dahil oldu. Ancak bir süre müzikal kariyerine başlamak istemedi ve arkeoloji eğitimine devam etti.

Erçetin, müzikal kariyerinin yanı sıra çeşitli projelerde de yer aldı. 1994’te sunuculuk yapmaya başladı, 2007’de Candan Erçetin’le Beraber ve Solo Şarkılar programını sundu. 2005’te Yıldızların Altında müzikalinin başrolünü oynadı. Gölgesizler (2008) ve Kaptan Feza (2009) filmlerinin müziklerini hazırladı ve yapımında görev aldı.

 

Candan Erçetin Biyografi, Candan Erçetin kimdir, Candan Erçetin menajer, Candan Erçetin menajeri, Candan Erçetin menajeri kim, Candan Erçetin menajerlik, Candan Erçetin resmi menajer, Candan Erçetin resmi menajeri kim, Candan Erçetin sahne fiyatı, Candan Erçetin sahne ücreti, Candan Erçetin konser fiyatı, Candan Erçetin konser ücreti, Candan Erçetin festival fiyatı, Candan Erçetin festival ücreti, Candan Erçetin konserleri, Candan Erçetin konser takvimi, Candan Erçetin iletişim bilgileri, Candan Erçetin telefon, Candan Erçetin telefonu, Candan Erçetin telefon numarası, Candan Erçetin kaşesi, Candan Erçetin kaşe fiyatı, Sanatçı Fiyatları, Sevgililer günü sanatçı fiyatı, Candan Erçetin klipleri, Candan Erçetin şarkıları, Candan Erçetin nerede sahne alıyor, Candan Erçetin

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp