Çelik

    • Ç

Çelik

1988’de okul arkadaşları İzel Çeliköz ve Ercan Saatçi ile birlikte grup kurmaya karar verdiler ve 1991’de “Özledim” isimli ilk albümlerini çıkardılar. Grup, İstanbul Altın Güvercin Müzik Yarışması’nda sözü ve bestesi Çelik’e ait olan “Dön Artık” isimli parçayla 3. oldu. 1992 Hürriyet Gazetesi Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Grup Ödülü’nü aldılar. Çelik daha sonra gruptan ayrıldı ve yoluna tek başına devam etmeye karar verdi.

1992 yılında müzikal kariyerine tek başına devam etmeye karar veren Çelik, gruptan ayrılarak ilk solo albümünün çalışmalarına başladı. İki yıl süren bir çalışmanın ardından 1994 yılında “Ateşteyim” isimli albümünü çıkardı. 11 parçanın yer aldığı albüm, tüm müzikseverler tarafından büyük ilgi gördü ve başta “Ateşteyim”, “Güle Güle”, “Meyhaneci” olmak üzere hemen her parçası hit hâline geldi. Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri kapsamında İzel-Çelik-Ercan üçlüsü olarak aldıkları Yılın En İyi Grubu Ödülü’nü alma başarısını solo kariyerinde de devam ettirdi ve 1995 yılında Yılın En İyi Erkek Pop Sanatçısı Ödülü’ne layık görüldü. Rod Stewart’ın İstanbul İnönü Stadı’nda verdiği konserde ön grup olarak sahne aldı.

 

Çelik Biyografi, Çelik Düğün Fiyatı, Çelik Düğün Kaşesi, Çelik Fotoğrafları, Çelik Klipleri, Çelik Konser Bedeli, Çelik Fotoğrafları, Çelik Konser Fiyatı, Çelik Konser Ücreti, Çelik Konser Takvimi, Çelik Menajer, Çelik Menajeri, Çelik Menajerlik, Çelik Resmi Menajer, Çelik Resmi Menajeri, Çelik Resmi Menajeri Kim, Çelik Resmi Menajerlik, Çelik Telefon Numarası, Çelik festival ücreti, Çelik menajeri kimdir, Çelik menajeri booking, Çelik

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp