Contra

    • C

Contra

Çağdaş Terzi ya da bilinen sahne adıyla Contra (d. 23 Ekim 1989, İstanbul, Türkiye), Türk rap müzisyeni ve söz yazarıdır.

Terzi, 23 Ekim 1989 tarihinde İstanbul’da doğdu ve büyüdü. Aslen Rizelidir. Rap müzikle ilgilenmeye 2002’de, söz yazmaya ise 2004 yılında başlamasına rağmen ilk parçasını 2005’te kaydeden Contra, ilk albümünü Akrep Contrary mahlası ile 2006’da yayımladı. 2008 yılında yayımladığı bazı albümler ilgi gördü. Bozo Hükümdar, Sercash, Orking, Zahriyan, İtaat, Şarampol Crew, Q4 gibi isimlerle çalıştı. Geniş kitleler tarafından dinlenmeye başlaması ise 2012’de “İnanılmaz” albümü için yaptığı “Ölü” isimli parçasıyla oldu ve şarkı YouTube’da 35 milyon dinlendi. 2017 yılında yayımladığı “Ters Yön” isimli şarkısının alt yapısının Aynur Aydın’ın “Bi Dakika” adlı şarkısının altyapısına benzediği iddia edildi ve Aydın şarkıya telif attı. 2018 yılında çıkarttığı “Kibir” isimli teklisiyle çok yüksek kitlelere ulaşan Contra, 76 milyondan fazla dinlenen bu parçasında ünlü profesör Celâl Şengör’ün “İnsanlara kendi dışkısını yedirmek işkence değildir.” söylemi ve bir röportajda kendi dışkısının tadına baktığını söylemesine göndermede bulunmuştur. Aynı yıl Massaka’nın projesi olan “Katliam” serisinin ikinci şarkısında yer aldı ve Anıl Piyancı ile “YERDEN YÜKSEK” adında bir albüm çıkardı.

2019 yılında “Zebani” isimli bir tekli çıkardı ve şarkıda Yılmaz Özdil’e, Türk siyasetine ve topluma dair göndermelerde bulundu. 2020 yılında çıkarttığı “Kan Sahibi” isimli teklisiyle Aynur Aydın, Norm Ender, Killa Hakan, Reynmen, Hadise, Ben Fero gibi birçok isime göndermelerde bulundu. Kasım 2020’de “Islak Kum”‘u yayımladı. 2021 yılında Timu322 ile birlikte “Gittin Gideli” isimli teklisini yayımladı. Aynı yıl çıkarttığı “Pusu” isimli teklisini de video klibiyle birlikte yayımladı. Anıl Piyancı’nın “İzmir” adlı albümünde ise “Sushi” adında bir şarkıyla yer aldı. Yine aynı yıl Emrah Karakuyu ile “Ücra” isimli bir tekli yayımladı.

 

Contra Biyografi, Contra kimdir, Contra Menajer, Contra Menajeri, Contra İletişim, Contra sahne ücreti, Contra sahne fiyatı, Contra konser ücreti, Contra konser fiyatı, Contra telefon, Contra telefonu, Contra telefon numarası, Contra konserleri, Contra şarkıları, Contra kaşesi, Contra konser takvimi, Contra İletişim bilgileri, Contra

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp