Demet Sağıroğlu

    • D

Demet Sağıroğlu

1966-1989: İlk adımlar
Mühendis Necmi Sağıroğlu’nun ve öğretmen Leyla Sağıroğlu’nun ilk kızları olarak Erzurum’da dünyaya geldi. İlk, orta, lise eğitimini Ankara’da sürdürdükten sonra Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde eğitim görmeye başladı. Ancak aynı üniversitenin şan bölümünde açılan sınavda birinci olunca Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümü’ne burslu olarak geçiş yaptı. Sağıroğlu daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda da eğitim aldı, 1988 yılında mezun oldu.

Kayahan ile Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Elemeleri’ne katılmak için arkadaşlarıyla birlikte hazırladıkları şarkıyı dinletmek için gittiklerinde tanışmış ve bu sayede Kayahan’ın dikkatini çekmiştir. 1989 yılında Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Elemeleri’nde ikinci olan Kayahan’ın “Melankoli” isimli şarkısında vokal yapmasıyla profesyonel müzik yaşamı başlamış ve uzun yıllar Kayahan’la çalışmıştır.

 

Demet Sağıroğlu Biyografi, Demet Sağıroğlu kimdir, Demet Sağıroğlu sahne fiyatı, Demet Sağıroğlu Klipleri, Demet Sağıroğlu iletişim, Demet Sağıroğlu Menajer, Demet Sağıroğlu Menajeri, Demet Sağıroğlu telefon numarası, Demet Sağıroğlu belediye festival fiyatı, Demet Sağıroğlu Kaşe Fiyatı, Demet Sağıroğlu reklam çekimleri, Demet Sağıroğlu

 

 

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp