Demir Demirkan

    • D

Demir Demirkan

12 Ağustos 1972 tarihinde Adana’da doğdu. İlköğrenimini Çankaya İlkokulu ve TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra İzmir Özel Çamlaraltı Lisesinde ortaokul ve liseyi bitirdi.Bilkent Üniversitesinde İngilizce ve İngiliz Edebiyatı bölümünü okuduktan sonra Los Angeles’taki Musicians Institute Hollywood’da müzik öğrenimini tamamladı.1990 yılında üniversite yıllarında olan Demir, Pentagram grubuna gitarist olarak katıldı.

Pentagram grubu ile “Trail Blazer” albümünü tamamladıktan sonra Los Angeles’a taşınarak 1992’de Musicians Institute’da eğitime başladı. Paul Hanson, Scott Henderson, Frank Gambale gibi birçok müzisyenle beraber çalıştı. Mezuniyetinden sonra da Los Angeles’ta kalarak pop, caz, afro, latin ve rock gibi birçok müzik tarzında kayıtlarda bulundu gitar çaldı ve şarkı sözü yazdı.

1996’da İstanbul’a döndü. Dönüşünde Pentagram grubu ile Anatolia albümünün kayıtlarını yaptı ve Şebnem Ferah’ın Kadın albümünün yapımcılığını üstlendi. Aynı yıl Sertab Erener’in Sertab Gibi albümünün prodüksiyonunu gerçekleştirdi (1997). Yapımcılık tarafı ağır bastığı için Pentagram grubundan ayrıldı. 1999 yılında Şebnem Ferah’ın Artık Kısa Cümleler Kuruyorum ve Sertab Erener’in kendi adını taşıyan Sertab Erener albümünü hazırladı. Ricky Martin ve Sertab Erener’in düet yaptığı, yapımcılığını Desmond Child’ın üstlendiği “Private Emotions” adlı şarkının kayıtlarında bulundu ve bu versiyon Orta Doğu ülkelerinde yayınlandı.

1999 yılında Sony Müzik Türkiye ile anlaşma imzaladı. İlk solo albümü Demir Demirkan adıyla 2000 yılının Mayıs ayında yayımlandı.

İki televizyon filminde yardımcı rol olarak oynadı. 2000 yılının sonunda Sertab Erener’in Turuncu albümü için tekrar stüdyoya girdi. 2002 yılının Mart ayında ikinci solo albümü Dünya Benimi yayımladı.

 

Demir Demirkan Biyografi, Demir Demirkan kimdir, Demir Demirkan menajeri, Demir Demirkan menajeri kimdir, Demir Demirkan menajerlik, Demir Demirkan İletişim, Demir Demirkan İletişim bilgileri, Demir Demirkan sahne ücreti, Demir Demirkan sahne fiyatı, Demir Demirkan konser ücreti, Demir Demirkan konser fiyatı, Demir Demirkan sahneleri, Demir Demirkan konserleri, Demir Demirkan klipleri, Demir Demirkan şarkıları, Demir Demirkan yılbaşı konser fiyatı, Demir Demirkan kaşesi, Demir Demirkan kaşe fiyatı, Demir Demirkan telefon, Demir Demirkan telefon numarası, Demir Demirkan konser takvimi, Demir Demirkan festival Fiyatı, Demir Demirkan belediye festival fiyatı, Demir Demirkan

 

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp