Hakan Altun

    • H

Hakan Altun

Hakan Recep Altun, (d. 13 Ağustos 1972, İstanbul), Türk şarkıcıdır.

Hayatı
Meral Altun ve Arap Hasan lakaplı eski futbolcu Hasan Altun’un oğlu, aslen Siirtli olan Hafız Zeki Altun’un torunudur. 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarından mezun oldu. Yine İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisansı tamamladı.

1992-1996 yılları arasında Kültür Bakanlığı’na bağlı Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda ud sanatçısı olarak görev yaptı. 1998 yılında askerlik vazifesini Ankara’da ifâ etti.

Müzik hayatı
Hakan Altun, 1998 yılında Hakan başlıklı ilk albümünü çıkardı. İlk albümünün çıkış şarkısı olan Hani Bekleyecektin ile üne kavuştu. Yine 1998 yılında, arkadaşları Ayşe ve Aykut ile birlikte Aykut Hakan Ayşe adıyla bir grup oluşturdu. Bu topluluk, 2 yıl sonra dağıldı.

Hakan Altun, 2008 yılında beyin tümörü ameliyatı geçirdi. Teşhisten sonra yaklaşık 12 yıldır beyninde bir tümörle yaşadığı ortaya çıktı.

2021 yılından itibaren Kanal D’de de Sibel Can ve Hüsnü Şenlendirici ile Şarkılar Bizi Söyler başlıklı televizyon programını sunmaya başladı.

 

Hakan Altun Biyografi, Hakan Altun kimdir, Hakan Altun menajer, Hakan Altun menajeri, Hakan Altun menajerlik, Hakan Altun menajeri iletişim, Hakan Altun menajeri kim, Hakan Altun resmi menajer, Hakan Altun resmi menajeri kim, Hakan Altun sahne fiyatı, Hakan Altun sahne ücreti, Hakan Altun konser fiyatı, Hakan Altun konser ücreti, Hakan Altun festival fiyatı, Hakan Altun festival ücreti, Hakan Altun düğün fiyatı, Hakan Altun düğün ücreti, Hakan Altun nerede sahne alıyor, Hakan Altun konser takvimi, Hakan Altun iletişim bilgileri, Hakan Altun telefon, Hakan Altun telefonu, Hakan Altun telefon numarası, Hakan Altun kaşe fiyatı, Hakan Altun yılbaşı konser fiyatı, Sanatçı fiyatları, Hakan Altun

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp