Halit Bilgiç

    • H

Halit Bilgiç

1 Ekim 1980’de Arap kökenli bir ailenin çocuğu olarak Lübnan’ın Beyrut şehrinde doğdu. Ailesi ile birlikte önce Suriye’ye, oradan da Mardin’in Midyat ilçesine yerleşti. 1995’de ailesini Mardin’de bırakıp, çalışmak için 15 yaşında Yalova’ya geldi ve müzik hayatına başladı.

2004 yılında ilk albümünü çıkarır. Maddi zorluklar nedeniyle 4 yıl müziğe ara vermiştir. 2008 yılında ikinci albümünü piyasaya sürmüştür. “Söyleme”, “Özgürlük Çiçeğimsin”, “Seni Düşlemek”, “Gelo Ew Kî Ye”, “Dil Dıxwaze Here Cengê” ve “Canın Olayım” gibi parçaları seslendirdi. 2009 yılında çıkardı “Özgürlük Çiçeğimsin” adlı şarkısını yayımladı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından Özgürlük Çiçeğimsin şarkısı, 24 Ekim 2010’da yasaklandı. Daha sonra yeniden dinlenmeye açıldı.

Diskografi
Bir Can Ölüyor (2017)
Sevda Türküsü (2016)
Ölmek Sana Benzer (2016)
Özgür Düşler (2015)
Zafer Yakındır / Ölmedik (2013)
Özgürlük Çiçeğimsin (2011)

 

Halit Bilgiç Biyografi, Halit Bilgiç kimdir, Halit Bilgiç menajer, Halit Bilgiç menajeri, Halit Bilgiç menajerlik, Halit Bilgiç menajeri iletişim, Halit Bilgiç iletişim bilgileri, Halit Bilgiç sahne fiyatı, Halit Bilgiç konser fiyatı, Halit Bilgiç konser takvimi, Halit Bilgiç festival fiyatı, Halit Bilgiç kaşe fiyatı, Halit Bilgiç telefon, Halit Bilgiç telefonu, Halit Bilgiç telefon numarası, Sanatçı fiyatı, Sanatçı fiyatları, Halit Bilgiç

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp