Hande Yener

    • H

Hande Yener

12 Ocak 1973 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi İstanbul’da bitirdi. Bir ablası var. Liseden sonra evlendi. Çağın adını verdiği bir oğlu var.

Evliyken bir giyim mağazasında satış elemanı olarak çalışmaya başladı. Çalışırken 1992 yılında Sezen Aksu ile tanışarak hem vokalisti hem de asistanı oldu. “Deli Kızın Türküsü” albümünde Sezen Aksu’ya vokal yaptı ve yaklaşık 40 konserde sahnede Sezen Aksu’ya vokal yaptı.

1993 yılında Sezen Aksu’nun yanından ayrıldı ve Erdem Siyavuşgil’den şan dersleri aldı. Aynı dönemde Cem Özer’in televizyon programında şarkı söyledi. 1994 yılında boşandı.

Antalya’da çeşitli barlarda 3 yıl süreyle şarkı söyledi. Daha sonra İstanbul’a dönerek İstanbul’da sahne almaya başladı. 2000 yılında “Senden İbaret” adlı ilk albümünü çıkardı. 2001 yılında ilk albümünün remixleri ile karşımıza çıktı.

2002 yılında “Sen Yoluna Ben Yoluma” adlı albümü ile zirveye çıkan Yener son albümü “Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor” isimli albümü ile zirvede emin adımlarla ilerliyor…

 

Hande Yener Biyografi, Hande Yener kimdir, Hande Yener menajer, Hande Yener menajeri, Hande Yener menajeri kimdir, Hande Yener menajerlik, Hande Yener resmi menajeri kim, Hande Yener resmi menajer, Hande Yener resmi menajeri, Hande Yener sahne fiyatı, Hande Yener sahne ücreti, Hande Yener konser fiyatı, Hande Yener konser ücreti, Hande Yener Belediye festival fiyatı, Hande Yener klipleri, Hande Yener şarkıları, Hande Yener Yılbaşı konser fiyatı, Hande Yener kaşesi, Hande Yener kaşe fiyatı, Hande Yener düğün fiyatı, Hande Yener iletişim bilgileri, Hande Yener telefon, Hande Yener telefonu, Hande Yener telefon numarası, Hande Yener yetkili menajeri, Hande Yener nerede sahne alıyor, Sanatçı Fiyatları, Hande Yener

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp