Mert Demir

    • M

Mert Demir

(d. 26 Aralık 1993, İstanbul) Türk şarkıcı, söz yazarı, prodüktör, yapımcı ve aranjör. Sahne performansları, retro şovmenliği ve pop, bedroom pop, R&B ve arabesk çok çeşitli müzik tarzlarında performans sergilemesiyle tanınır. Mert Demir gitar, elektro gitar, bas, piyano, klavye ve DJ mikseri gibi çeşitli enstrümanlar çalmaktadır.

Beyoğlu, İstanbul’da doğup büyüyen Demir, çocuk yaşlardan beri müzik ile uğraşıyordu. Lise eğitimi bittikten sonra yurt dışına yerleşmeye hazırlandı. Fakat başvurduğu O Ses Türkiye yarışmasından geri dönüş olunca yarışmaya katıldı ve finale kadar yükseldi. 2014 yılında çeşitli yerlerde sahne almaya başladı. 2017 yılında FadeOut Müzik ile anlaşarak profesyonel kariyerine başladı. Aynı yılın son aylarında söz-müzik ve düzenlemesini yaptığı Uyan adlı ilk teklisini yayınladı.

5 Nisan 2019 tarihinde Bak Kollarım Burada adlı ilk albümü yayınladı. Albümden “Karakış” adlı parçayı yayınladı. COVID-19 pandemisi döneminde birçok tekli yayınladı. 18 Kasım 2020’de Kimim Lan Ben?, Part 1 bir hafta sonra ise Kimim Lan Ben?, Part 2 adlı iki EP yayınladı. 2 Nisan 2021 tarihinde bu EP albümlerde yer alan ve yeni parçaların olduğu yirmi bir şarkılık Kimim Lan Ben? adlı ikinci albümünü yayınladı.

Eylül 2021’de Melike Şahin ile birlikte yayınladığı “Pusulam Rüzgar” adlı tekliyle büyük beğeni topladı. Kasım 2022 tarihinde Mabel Matiz ile birlikte yayınladığı “Antidepresan” teklisiyle dönemin en çok dinlenen parçalarından birisi oldu.

Mert Demir, 2010’lı yılların sonundan itibaren farklı tarzda yaptığı müziğiyle ilgi topladı. Söz yazarlığının yanı sıra prodüktörlük, yapımcılık ve aranjörlüğüyle de birçok sanatçının albüm ve teklisine katkıda bulundu. Mert Demir bazı canlı konser ve stüdyo performanslarını dijital platformlarda yayınlamaktadır.

 

Mert Demir Biyografi, Mert Demir Kimdir, Mert Demir menajer, Mert Demir menajeri, Mert Demir menajeri kim, Mert Demir menajeri kimdir, Mert Demir menajerlik, Mert Demir resmi menajeri kim, Mert Demir sahne fiyatı, Mert Demir sahne ücreti, Mert Demir konser fiyatı, Mert Demir konser ücreti, Mert Demir festival fiyatı, Mert Demir Yılbaşı konser fiyatı, Mert Demir kaşesi, Mert Demir kaşe fiyatı, Mert Demir klipleri, Mert Demir şarkıları, Mert Demir konser takvimi, Mert Demir iletişim bilgileri, Mert Demir telefon, Mert Demir telefonu, Mert Demir telefon numarası, Mert Demir

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp