Mümin Sarıkaya

    • M

Mümin Sarıkaya

Müzisyen, Türk Halk Müziği Sanatçısı. 1978 yılında Yozgat’ta doğdu. Hayatı acılarla dolu. Daha 1 yaşındayken babasını kaybeden Mümin Sarıkaya küçük yaşta hayat mücadelesine başladı. Ben Yoruldum Hayat türküsü ile milyonlar tanıdı. İlk, orta ve lise eğitimini Yozgat’ta yapmıştır. 10 yaşında ağabeyinin yanında Bateri çalmaya başlamış ve ilk bağlama dersini de ağabeyinden almıştır. 28 yıl boyunca bağlama çaldı ve son yıllarda beste yapmaya başladı.

Eserlerini sosyal medya platformları aracılığı ile müzikseverlerle buluşturmaya başlayan Mümin Sarıkaya, Youtube’da paylaştığı “Ben Yoruldum Hayat” bestesi ile dikkatleri üzerinde çekti. Birçok dizide yer alan “Ben Yoruldum Hayat” şarkısının video klibi 100 milyonun üzerinde izlendi. Mümin Sarıkaya, Ahmet Çelenk ile yolları kesiştikten sonra eserlerini bir albümde toplamaya karar verdi. Türkiye’nin farklı yerlerinde konserlerine devam ederken, aynı zamanda albüm hazırlıklarını tamamladı.

Mümin Sarıkaya’nın albümle aynı adı taşıyan, “Ben Yoruldum Hayat” ve daha önce single olarak yayınladığı “Al Başımdan Bu Dertleri” şarkılarının da bulunduğu albümde 10 eser yer almakta. Albümde 6 şarkının söz ve müziği Mümin Sarıkaya’ya ait. Ayrıca Neşet Ertaş, Ali Osman Nebioğlu, Nurullah Akçayır gibi ustaların eserlerini yorumlayan Mümin Sarıkaya, şarkıların düzenlemelerinde Göksun Çavdar, Cihan Sezer, Alper Atakan gibi önemli müzisyenlerle çalıştı.

Şu an Yozgat ta Müzisyenler ve Sanatçılar Derneği Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Ben Yoruldum Hayat parçası ile video platformlarında 10 milyondan fazla dinlenmiştir.

 

Mümin Sarıkaya Biyografi, Mümin Sarıkaya kimdir, Mümin Sarıkaya menajer, Mümin Sarıkaya menajeri, Mümin Sarıkaya menajerlik, Mümin Sarıkaya menajeri kim, Mümin Sarıkaya menajeri iletişim, Mümin Sarıkaya sahne fiyatı, Mümin Sarıkaya sahne ücreti, Mümin Sarıkaya konser fiyatı, Mümin Sarıkaya konser ücreti, Mümin Sarıkaya festival fiyatı, Mümin Sarıkaya düğün fiyatı, Mümin Sarıkaya festival ücreti, Mümin Sarıkaya klipleri, Mümin Sarıkaya şarkıları, Mümin Sarıkaya konser takvimi, Mümin Sarıkaya kaşe fiyatı, Mümin Sarıkaya kaşesi, Mümin Sarıkaya telefon, Mümin Sarıkaya telefonu, Mümin Sarıkaya telefon numarası, Yılbaşı konser fiyatı, Sanatçı Fiyatları, Sanatçı Fiyatı, Kaşe fiyatı, Mümin Sarıkaya

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp