Murat Dalkılıç

    • M

Murat Dalkılıç

7 Ağustos 1983 tarihinde İzmir’de doğmuştur.

Babası Mehmet Sedat Dalkılıç, annesi Hanife Kural’dır. İlk ve orta öğretimini Kuşadası’nda tamamladı. O dönemde basketbolcu olmaya karar verdi. Bir yandan da müzik, resim ve basketbolun dışındaki diğer sosyal faaliyetleri de hobi olarak yapıyordu. 15 yaşında ilk müzik grubunu okulda kurdu ve grubun solistliğini üstlendi.

17 yaşında Kuşadası’nda daha lisedeyken profesyonel basketbolcu oldu. 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karar verdi. İlk olarak cafe barlarda gitar çalarak müzik kariyerine başladı.

2008 yılında ilk albümü “Kasaba”yı çıkardı. İlk olarak 2008 yılında Murat Boz ile düet yaptığı Kasaba şarkısıyla çıkışını gerçekleştirmiştir. Şarkı pek çok listede 1 numaraya yükselmiştir.

Murat Dalkılıç kimdir ?

Piyano eğitimi de alan Murat Dalkılıç, İstanbul Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Ardından 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema – Televizyon bölümünde master eğitimi almaya başladı.

Uganda’da inşaatı gerçekleştirilecek; içeriğinde okul, hastane, aşevi ve meslek okulu olacak yapı için, Kimse yok mu? Derneği ve Samanyolu Haber televizyonu tarafından başlatılan hayır kampanyası çerçevesinde, “İnsanlık Ölmedi” isimli Samanyolu Haber TV’de Ağustos 2011′de yayınlanan programda sanatçı, telefonla yardım toplamıştır. Gece boyu süren; Kayahan, Seda Sayan, Ümit Sayın, Erhan Güleryüz, Murat Kekilli, İbrahim Erkal, Vatan Şaşmaz, Tolgahan Sayışman ve Erhan Ufak vd. ünlülerle beraber Dalkılıç’ın da telefonla hayırseverlerle görüştüğü kampanyada yardım toplanmıştır.

Murat Dalkılıç 20 Eylül 2014 tarihinde başlayan, yapımcılığını Tükenmezkalem Film’in üstlendiği, senaryosu Gani Müjde’ye ait ve yönetmenliğini Murat Düzgünoğlu’nun yaptığı “Sil Baştan” adlı dizide, Emre Kınay, Sergen Yalçın, Dilara Gönder, Esra Dermancı oğlu, Belma Canciğer, Cenk Ertan, Önder Açıkbaş, Tuna Orhan ve Çiçek Dilligil ile birlikte oynadı.

 

Murat Dalkılıç Biyografi, Murat Dalkılıç kimdir, Murat Dalkılıç menajer, Murat Dalkılıç menajeri, Murat Dalkılıç menajeri kim, Murat Dalkılıç menajerlik, Murat Dalkılıç resmi menajeri kim, Murat Dalkılıç iletişim bilgileri, Murat Dalkılıç menajeri iletişim, Murat Dalkılıç sahne fiyatı, Murat Dalkılıç sahne ücreti, Murat Dalkılıç konser fiyatı, Murat Dalkılıç konser ücreti, Murat Dalkılıç yılbaşı konser fiyatı, Murat Dalkılıç konser takvimi, Murat Dalkılıç festival fiyatı, Murat Dalkılıç festival ücreti, Murat Dalkılıç konserleri, Murat Dalkılıç klipleri, Murat Dalkılıç şarkıları, Murat Dalkılıç resmi web sitesi, Murat Dalkılıç telefon, Murat Dalkılıç telefonu, Murat Dalkılıç telefon numarası, Murat Dalkılıç kaşe fiyatı, Sanatçı fiyatları, Murat Dalkılıç

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp