Mustafa Sandal

    • M

Mustafa Sandal

(d. 11 Ocak 1970, İstanbul), Türk şarkıcı-şarkı yazarıdır.

90’lı yılların başlarında çok sayıda şarkıcıya verdiği bestelerle müzik piyasasında önemli bir tanınırlığa ulaşan sanatçı 1994 yılında yayınladığı ilk stüdyo albümü Suç Bende ile önemli bir ticari başarı yakalayarak tüm Türkiye’de tanınan bir sanatçı haline geldi. İlk albümünün ardından 1996 yılında Gölgede Aynı isimli albümüyle pek çok ödül kazandı. 1998 yılında Detay adlı çalışmasıyla müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan Mustafa Sandal bu albümle de önemli bir ticari başarı yakaladı ve “Aya Benzer” isimli parçasıyla listelerde 1 numara oturdu. Ardından Sony Music’le sözleşme imzaladı ve Araba adlı albümünü dünyanın dört bir tarafında satışa sundu. “Araba” ve “Aya Benzer” parçalarıyla yurt dışında da tanınırlığını arttırdı.

Müzik alanında yaptığı çalışmaların yanı sıra televizyon, reklam, sinema gibi sektörlerde de önemli başarılar yakalayan Mustafa Sandal bugüne kadar tüm dünya da 14 milyonun üzerinde albüm satmış ve Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Hakan Peker gibi önemli isimlerin de aralarında olduğu çok sayıda sanatçıya şarkılarıyla destek vermiştir.

 

Mustafa Sandal Biyografi, Mustafa Sandal kimdir, Mustafa Sandal menajer, Mustafa Sandal menajeri, Mustafa Sandal menajerlik, Mustafa Sandal Resmi menajeri kimdir, Mustafa Sandal menajeri iletişim, Mustafa Sandal yetkili menajeri, Mustafa Sandal Sahne fiyatı, Mustafa Sandal sahne ücreti, Mustafa Sandal konser fiyatı, Mustafa Sandal konser ücreti, Mustafa Sandal Belediye festival fiyatı, Mustafa Sandal Yılbaşı konser fiyatı, Mustafa Sandal konser takvimi, Mustafa Sandal sahneleri, Mustafa Sandal konserleri, Mustafa Sandal nerede sahne alıyor, Mustafa Sandal Düğün Fiyatı, Mustafa Sandal telefon, Mustafa Sandal telefonu, Mustafa Sandal telefon numarası, Mustafa Sandal kaşesi, Mustafa Sandal kaşe fiyatı, Mustafa Sandal klipleri, Mustafa Sandal şarkıları, Mustafa Sandal

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp