Özcan Deniz

    • Ö

Özcan Deniz

(d. 19 Mayıs 1972, Ankara), Türk şarkıcı, besteci, oyuncu ve yönetmen.

19 Mayıs 1972 yılında Ankara’da doğmuş, beş yaşına kadar Ankara’da yaşamıştır. Aslen Ağrılı Kürt kökenli olan Deniz, 1977 yılında ailesinin Aydın’a göç etmesiyle çocukluğu ve gençliğinin ilk yılları Aydın’da geçmiştir. Eğitimi süresince, kendi yazdığı küçük hikâyeleri oyunlaştırarak, arkadaşları ile kurduğu küçük amatör tiyatro topluluğu ile çevre yörelere turneler yapmıştır. Bu yıllarda müziğe olan yatkınlığını da keşfetmiştir.

1985 yılında ilk orkestra çalışmasını yaparken artık Aydın’da tanınan ve aranılan orkestra solisti olmuştur. Ardından İzmir ve Antalya’da sahne çalışmaları gelmiştir. Aydın’ın Sultanhisar kasabasında düzenlenen Geleneksel Ses Festivaline katılıp birincilik ödülünü alınca, hedefinde İstanbul’a gelme hayalleri oluşmaya başlamıştır. 1988 yılında İstanbul’a gelip, 1989 yılında Almanya’ya gitmiştir. Orada da müzik çalışmalarına devam eden Özcan Deniz’i İstanbul’da fark edemeyen yapımcılar; Münih’te keşfetmişlerdir.

 

Özcan Deniz Biyografi, Özcan Deniz kimdir, Özcan Deniz menajer, Özcan Deniz menajeri, Özcan Deniz menajeri kim, Özcan Deniz menajerlik, Özcan Deniz menajeri iletişim, Özcan Deniz resmi menajeri kim, Özcan Deniz konser fiyatı, Özcan Deniz konser ücreti, Özcan Deniz düğün fiyatı, Özcan Deniz sahne fiyatı, Özcan Deniz sahne ücreti, Özcan Deniz Belediye festival fiyatı, Özcan Deniz Yılbaşı konser fiyatı, Özcan Deniz konser takvimi, Özcan Deniz telefon, Özcan Deniz telefonu, Özcan Deniz telefon numarası, Özcan Deniz iletişim numarası, Özcan Deniz klipleri, Özcan Deniz şarkıları, Özcan Deniz nereli, Özcan Deniz

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp