Petek Dinçöz

    • P

Petek Dinçöz

Petek Dinçöz Büyük bayrak dar veya doğum adıyla Diğdem Ezgü (d. 29 Mayıs 1980, İzmir), Türk şarkıcı, manken, oyuncu ve sunucu.

Hayatı ve kariyeri
İlk yılları

Petek Dinçöz (doğum adıyla Diğdem Ezgü), 29 Mayıs 1980 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Babaanne tarafından Azeri kökenlidir. Esra Suay ve Müjdat Fahri Ezgü çiftinin kızlarıdır. Babasını çocukken kaybetmiştir. Necdet adında bir erkek kardeşi vardır. İlk ve ortaöğrenimini Gazi Ortaokulunda tamamlamıştır. 14 yaşına kadar İzmir’de yaşamıştır, ardından okulu bıraktı ve mankenlik hayatına atıldı.

1997-2011: Sırılsıklam ve Yalanı Boşver
1997 yılında katıldığı Kıbrıs Güzellik Yarışması’nda 2. oldu ve aynı zamanda Atilla Kaplakarslan tarafından keşfedilip, 2 yıl eğitim gördükten sonra 1999 yılında Kıbrıs Güzellik Yarışması’nda Basın Güzeli de seçildi. Yakaladığı bu başarı ile dizi teklifleri gelmeye başladı. 1998 yılında mankenliğe başlayan Dinçöz, Temmuz 1998’de başlayan Sırılsıklam adlı dizide Eylül 1999’da 2. sezonda başrolü oynayarak dâhil oldu. Dinçöz’ün oynadığı ikinci dizisi ise 2000 yapımı Zehirli Çiçek’ti. Bu dizide Tuğba Özay ve Çağla Şikel’le başrolü paylaşmıştır. Ardından Mehmet Ali Erbil’in bir programında yardımcı sunucu olarak görev almıştır. 2000 yılında Büyük Maksim Gazinosu, Günay Gazinosu, Aşiyan Gazinosu, Çakıl, Stardast gibi önemli ve ünlü gazinolarda dev assolist olmuştur. Maksim Gazinosu’nda 10 yıl kadrolu assolist sanatçı olarak dev kadrolarda assolist olmuştur. Dinçöz, Maksim Gazinosu’nda Kadınlar Matinesi yapmış tek sanatçı olmanın yanı sıra, Maksim Gazinosu’nun en uzun süreli çalışmış ve resmî devlet kadrolu tek sanatçısıdır.

29 Mayıs 2007’de çıkan Yolun Açık Olsun albümüyle Türkiye’deki ilk “kokulu” albümü piyasaya çıkarmıştır.[5] Bu albüm 2 ayda 80.000 sattı ve yılın en çok satan 5. albümü oldu.

2008’in Nisan ayında piyasaya sürdüğü Frekans adlı albümü 8 ayda tam 100.000 sattı. Bu albümde Frekans, Kolay Değil, Değme Keyfime, Kardan Adam gibi hitler bulunuyordu.

2009’da Sezen Aksu’dan dersler alarak müzik tarzını pop olarak değiştirdi. Sezen Aksu’nun da desteği ile “Ne Yapayım Şimdi Ben” isimli albümünü çıkardı. Senenin sonuna doğru yine sözü Sezen Aksu’ya ait “Bana Uyar” adlı 2 şarkılık maxi single çıkardı ve “Tırlattım” şarkısını dövmeli imajıyla kliplendirdi. Arım Balım Peteğim programına bu sefer Kanaltürk adlı kanalda devam etti. En iyi sabah programı ödüllerine layık görüldü.

2010’da 2 şarkılık maxi single’ı Morarırsın’ı çıkardı. Ardından “Kibarca” isimli şarkıya klip çekildi ve Türkiye’de ilk defa uygulanan efekt ve teknikler kullanıldı.

2011’de Yalanı Boşver albümünü çıkardı. Albümde bulunan ve Ferhat Göçer ile seslendirdiği “Seni Sensiz Seveceğim” adlı düet albüm çıkmadan on beş gün önce piyasaya sunuldu ve olumlu tepkiler aldı.

2012-2018: Çarkıfelek ve Kabusun Olurum
2012 yılında Çarkıfelek’in sunuculuğunu yapmıştır. Avrupa tanıtımı için In The Eyes adlı bir şarkı yaptı ve aynı yıl bu şarkıyı kliplendirdi. Klip sonradan Türkiye müzik kanallarına da verildi. Ardından Jamecian tarzında olan Vibe&Rate şarkısı yapıldı. Dijital ortamda satışa sunulan single’ı Çekil’i çıkardı.

2013’ün Nisan ayında ”Milat” adını verdiği albümünü çıkarır. Gülşen’e ait olan çıkış şarkısı ”Aşk” ile Mart’ın sonunda çıkışını yapar, Ağustos’un sonlarına doğru 2. klibini ”Heves” şarkısına çeker, son olarak Aralık başlarında 3. klibini söz ve müziği Deniz Seki’ye ait olan aynı zamanda Seki ile düet olan parçası ”Artık Üzülmek İstemiyorum” kliplenir, ardından 9. single’ı “Tadilat”ı çıkarır.

Dinçöz, Arım Balım Peteğim programının sunuculuk ve orkestra gibi masraflarının karşılanmadığını belirterek 12 milyon liralık icra takibi için şikâyette bulundu. Mahkeme, yapım şirketinin 12 milyon lira ödemesine hükmetti. İleriki duruşmalara Dinçöz de avukatı da gitmeyip mazeret de sunmadıkları için ünlü şarkıcının şikâyet hakkı elinden alındı.

 

Petek Dinçöz Biyografi, Petek Dinçöz Kimdir, Petek Dinçöz menajer, Petek Dinçöz menajeri kim, Petek Dinçöz menajerlik, Petek Dinçöz sahne fiyatı, Petek Dinçöz sahne ücreti, Petek Dinçöz konser fiyatı, Petek Dinçöz konser ücreti, Petek Dinçöz festival fiyatı, Petek Dinçöz festival ücreti, Petek Dinçöz konserleri, Petek Dinçöz konser takvimi, Petek Dinçöz kaşesi, Petek Dinçöz kaşe fiyatı, Petek Dinçöz iletişim bilgileri, Petek Dinçöz telefon, Petek Dinçöz telefonu, Petek Dinçöz telefon numarası, Sanatçı fiyatları, Sahne fiyatı, Sahne Fiyatları, Yılbaşı Konser fiyatı, Petek Dinçöz

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp