Pinhâni

    • P

Pinhâni

2004 yılında Zeynep Eylül Üçer ve Sinan Kaynakçı tarafından kurulduktan sonra; gitarda Akın Eldes, davulda Cem Aksel’ in de katkılarıyla albümleri ‘İnandığın Masalları’ çıkardılar. Tıpkı gruplarının ‘gizli’ anlamına gelen ‘Pinhan’ sözcüğünden türeyen adı gibi, onlar da müzik piyasasında gizliden gizliye ilerlediler ve kendilerine sağlam bir dinleyici kitlesi edindiler.

İlk albümün çıkmasından hemen sonra verdiği yüze yakın konserle önemli bir dinleyici kitlesi yakalayan grup, “Kavak Yelleri” adlı televizyon dizisinin müziklerini yapmaya başladıktan sonra dinleyici kitlesini hızla artırdılar.

İlk albümünde yer alan “Hele bi gel” ve “Beni al” ı dizinin içerisinde kullanan grup, daha önce yayınlanmamış “Bir anda” ve “Ne güzel güldün”ü “Kavak Yelleri” ile dinleyicisiyle buluşturdu.

Dizinin katkısıyla şarkıları bilinen ve davet edildikleri televizyon programlarında seçici olarak kendilerini medyada çok göstermeyen bir grup olarak kalmayı tercih ettiler.

Farklı tarzı ve melodik yapısıyla diğer müzik gruplardan sıyrılan ve yarının önemli rock gruplarından olmayı hedefleyen Pinhani, ‘İnandığın Masallar’ adlı ilk albümünden sonra 2. albümünü de 2008 nisan ayında çıkarttı.

İzmir, Ankara, Antalya, İstanbul, Adana gibi büyük şehirlerde kalabalık kitlelere konserler verirken, Anadolu’ nun bütün şehirlerine müziklerini götürmeyi hedeflediler. Artvin, Sivas, Malatya, Erzincan, Antakya, Afyon, Samsun, Giresun, Kars, Karaman, Kilis gibi şehirlerde konserler verdiler.

2006 ve 2008’ de yayınladıkları iki albümün ardından 2011 yılının Ocak ayında “Yitirmeden” şarkısını internetten ücretsiz yayınladılar. Şarkıya çekilen klip sadece dailymotion.com’ da bir milyon izlenmeyi geçti.
Ücretsiz şarkı yayınlamaya mayıs ayında “Değirmendeki” ile ve haziran ayında “Eylül” ile devam ettiler.

 

Pinhani Biyografi, Pinhani kimdir, Pinhani menajer, Pinhani menajeri, Pinhani menajeri kim, Pinhani menajerlik, Pinhani resmi menajeri kim, Pinhani menajeri iletişim, Pinhani iletişim bilgileri, Pinhani sahne fiyatı, Pinhani sahne ücreti, Pinhani konser fiyatı, Pinhani konser ücreti, Pinhani festival fiyatı, Pinhani festival ücreti, Pinhani yılbaşı konser fiyatı, Pinhani konser takvimi, Pinhani klipleri, Pinhani şarkıları, Pinhani telefon, Pinhani telefonu, Pinhani telefon numarası, Pinhani iletişim bilgileri, Pinhani kaşesi, Pinhani kaşe fiyatı, Sanatçı Fiyatları, Pinhani konserleri, Pinhani sahneleri, Pinhani

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp