Sibel Can

    • S

Sibel Can

Sanatçıyla ilgili konser, bayi toplantısı, festival, bahar şenlikleri ve diğer Organizasyonlarınızda sahne alması yönündeki talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Hayatı ve Kariyeri

1 Ağustos 1970‘de, Fatih, Karagümrük’te dünyaya geldi.

Deli Yüreğim, Dedikodu ve Padişah gibi parçalarıyla tanınan Sibel Can, Maksim Gazinosu’nda assolistlik yapmış en genç sanatçı ünvanına sahiptir.

Sibel Can, 1 Ağustos 1970‘de, Engin Cangüre ve Emine Gül Sezer Cangüre,nin ilk çocuğu olarak Fatih, Karagümrük’te dünyaya geldi. İlkokul mezunu olan Sibel Can’ın annesi Bursa Mudanyalı, babası Yugoslav göçmenidir. Gerçek adı Sibel Cangüre olan sanatçının babası Engin Bey birçok ünlü soliste eşlik eden bir keman sanatçısıydı.

Galata Kulesi ve Astorya gibi kulüplerde çıkan sanatçıyı, Nükhet Duru‘nun Fahrettin Arslan‘a tavsiye etmesi üzerine sanatçının bir anda dünyası değişti. Sanatçı böylece Maksim Gazinosu‘nda ilk sahnesini aldı.

Ancak yaşının küçüklüğü sebebiyle ceza alan gazinonun kapatılması üzerine Fahrettin Arslanın yardımıyla mahkemede yaşı 6 yaş büyülttürüldü. Böylece Maksim Gazinosu’nun oryantal dansçısı oldu. Sibel Can üç yıl kadar dans etti. Maksim gazinosunda Muazzez Abacı, Neşe Karaböcek ve Emel Sayın gibi isimlerin alt kadrosunda çalışma imkanı buldu. Assolistliğe yükseldiğinde henüz 17 yaşında idi.

Sibel Can, 1987 yılında Kervan Plak’tan ilk albümü olan  Günah Bizeyi çıkarttı. Bu albümde Orhan Gencebay‘ın büyük desteğini gördü. Albüm kısa zamanda satış rekorları kırdı. 1988 yılında o dönemin popüler isimlerinden olan Hakan Ural ile Zerrin Özer‘in evinde gizlice evlendi. Bu evlilik ten daha sonra Engincan ve Melisa adından iki çocuk dünyaya getirdi.

Sibel Can, albüm çalışmalarının yanında birçok dizide ve filmde de yer aldı. “Kaldırım Çiçeği”, “Gülüm”, “Bize Ne Oldu” ve “Berivan” gibi dizilerle kamera karşısında da başarısını kanıtladı. 2001 yılından beri Emre Plak ile çalışan sanatçı en son 2007 yılında “Akşam Sefası” adlı albümü ile sevenleriyle buluştu.

Sibel Can, albüm çalışmalarının yanında birçok dizide ve filmde de yer aldı. “Kaldırım Çiçeği”, “Gülüm”, “Bize Ne Oldu” ve “Berivan” gibi dizilerde kamera karşısına geçti.

2016 yılının Nisan ayında DMC Müzik’ten Arabesque adlı albümünü çıkaran Sibel Can, bu albümde efsane besteci Burhan Bayar’ın 80’li yıllara damga vuran ‘Gülüm Benim’, ‘Sevmek’, ‘Bu da Geçer’, ‘Mavi Mavi’ , ‘Seninle ilk defa’ , ‘Yalnızım dostlarım’, ‘Mutlu Ol Yeter’, ‘Hasret Rüzgârları’, ‘Benim Hatım’, ‘Gurbet Geceleri’ gibi sevilen şarkılarını seslendirdi.

 

Sibel Can Biyografi, Sibel Can kimdir, Sibel Can menajer, Sibel Can menajeri, Sibel Can menajerlik, Sibel Can menajeri kim, Sibel Can menajeri iletişim, Sibel Can resmi menajer, Sibel Can resmi menajeri kim, Sibel Can yetkili menajeri kim, Sibel Can sahne fiyatı, Sibel Can sahne ücreti, Sibel Can konser fiyatı, Sibel Can konser ücreti, Sibel Can festival fiyatı, Sibel Can festival ücreti, Sibel Can Düğün fiyatı, Sibel Can düğün ücreti, Sibel Can konserleri, Sibel Can klipleri, Sibel Can konser takvimi, Sibel Can sahneleri, Sibel Can iletişim bilgileri, Sibel Can kaşesi, Sibel Can kaşe fiyatı, Sibel Can nerede sahne alıyor, Sanatçı Fiyatları, Sibel Can telefon, Sibel Can telefonu, Sibel Can telefon numarası, Sibel Can

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp