Tarkan

    • T

Tarkan

(d. 17 Ekim 1972), Türk şarkıcı ve şarkı yazarı.

Tarkan Tevetoğlu, 17 Ekim 1972’de Neşe ve Ali Tevetoğlu çiftinin çocuğu olarak Batı Almanya’nın Renanya-Palatina eyaletinde yer alan Alzey kasabasında dünyaya geldi. Neşe Tevetoğlu, Tarkan adlı çizgi roman karakterinden etkilenerek oğluna bu adı verdi. Tarkan’ın müziğe olan ilgisi ise çocukluk yıllarında başladı.

Toplam altı çocuğu olan aile, 1986’da Türkiye’ye döndü ve Kocaeli’nin Karamürsel ilçesine yerleşti. Tarkan, lise hayatına burada başladı ve Karamürsel İleri Musiki Derneği’nde eğitim alarak Türk Sanat Müziği hakkında bilgi sahibi oldu.

İlerleyen yıllarda ailesinin İstanbul’a taşınması üzerinde Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde eğitimine devam etti ve çeşitli mekanlarda sahne almaya başladı. Lise bitiminde, istediği üniversite bölümünü kazanamaması üzerine Almanya’ya gitme planları yaptığı sırada İstanbul Plak şirketinin sahibi Mehmet Söğüt oğlu ile tanıştı ve bir albüm anlaşması imzaladı.

 

Tarkan Biyografi, Tarkan kimdir, Tarkan menajer, Tarkan menajeri, Tarkan menajeri kim, Tarkan menajerlik, Tarkan iletişim, Tarkan menajeri iletişim, Tarkan resmi menajeri kim, Tarkan konser fiyatı, Tarkan konser ücreti, Tarkan sahne fiyatı, Tarkan sahne ücreti, Tarkan konser takvimi, Tarkan festival fiyatı, Tarkan festival ücreti, Tarkan kaşesi, Tarkan kaşe fiyatı, Tarkan Yılbaşı konser fiyatı, Tarkan telefon, Tarkan telefonu, Tarkan telefon numarası, Tarkan mail adresi, Tarkan klipleri, Tarkan şarkıları, Tarkan sahne bütçesi, Tarkan menajer telefonu, Sanatçı fiyatları, Tarkan

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp