Yener Çevik

    • Y

Yener Çevik

20 Eylül 1979 tarihinde İzmir’in dünyaya gelen Yener Çevik aslen Erzurum’un Oltu ilçesindendir. İlk yıllarda Orhan Gencebay ve Run DMC müziğiyle tanıştı. Bir yandan hayatla mücadelesi devam ederken diğer yandan arabesk müziği ile rap müziğini harmanlayarak Yener Çevik tarzını oluşturdu.

Yaşadıklarından süzdüğü isyanı, sevinci ve kederi rap ile anlatmaya başlar. Liseli Genç, sıralarında dirsek çürüttüğü okulunun sahnesinden ilk defa seslendirdiği şarkısı olur. 2000’li yılların başında J&B Müzik Festivali ve H 2000 gibi müzik organizasyonlarında sahne alarak, kendini geliştirir. Türkçe rap’in ilk toplama albümü olan Yeraltı Operasyonu adlı karma albümün birinci ve ikinci bölümünde yer alır. Bunu yurt dışı projeleri izler.

 

Yener Çevik Biyografi, Yener Çevik kimdir, Yener çevik menajer, Yener Çevik menajeri, Yener Çevik menajeri kim, Yener Çevik iletişim numarası, Yener Çevik konser fiyatı, Yener Çevik telefonu, Yener Çevik konserleri, Yener Çevik İletişim bilgileri, Yener Çevik konser takvimi, Yener Çevik ulaşım, Yener Çevik booking menajeri, Yener Çevik sahne ücreti, Yener Çevik sahne fiyatı, Yener Çevik Yılbaşı konser fiyatı, Yener Çevik telefon numarası, Yener Çevik kaşe fiyatı, Sanatçı fiyatları, Yener Çevik

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp