Yıldız Tilbe

    • Y

Yıldız Tilbe

16 Temmuz 1966, İzmir doğumlu, Türk şarkıcı ve şarkı sözü yazarı.

Yaşamı

İzmir’in Konak ilçesine bağlı Gültepe semtinde doğan Yıldız Tilbe, Kürt ve Zaza kökenli ailesinin altı çocuğundan en küçüğüdür. Ailesi içinde “Yadigar” takma adıyla hitap edilmiştir. Tuncelili ve Zaza kökenli olan annesinin adı Altun, Ağrılı ve Kürt kökenli olan babasının adı ise Ali’dir.

Babası Ali Tilbe mevsimlik işçiydi. Orta ikinci sınıfta okuduğu Mustafa Rahmi Balaban Orta Okulu’nda eğitimini bırakmak zorunda kalarak, küçük yaşlardan itibaren şarkı söylemeye başlamıştır.

18 yaşından önce evlenmiştir. Evliliğinden “Sezen Burçin” adında bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Daha sonra 5 yıl evli kaldığı Güngör Karahan’dan ayrılmıştır.

Sonraları İzmir’de çeşitli gece kulüplerinde şarkıcılık yapmaya başlamıştır.

 

Yıldız Tilbe Biyografi, Yıldız Tilbe Kimdir, Yıldız Tilbe menajer, Yıldız Tilbe menajeri, Yıldız Tilbe menajeri kim, Yıldız Tilbe menajerlik, Yıldız Tilbe menajeri iletişim, Yıldız Tilbe resmi menajer, Yıldız Tilbe resmi menajeri kim, Yıldız Tilbe yetkili menajeri kim, Yıldız Tilbe sahne fiyatı, Yıldız Tilbe sahne ücreti, Yıldız Tilbe konser fiyatı, Yıldız Tilbe konser ücreti, Yıldız Tilbe Festival fiyatı, Yıldız Tilbe Festival ücreti, Yıldız Tilbe kaşesi, Yıldız Tilbe kaşe fiyatı, Yıldız Tilbe nerede sahne alıyor, Yıldız Tilbe konserleri, Yıldız Tilbe konser takvimi, Yıldız Tilbe şarkıları, Yıldız Tilbe klipleri, Yıldız Tilbe telefon, Yıldız Tilbe telefonu, Yıldız Tilbe telefon numarası, Sanatçı Fiyatları, Yıldız Tilbe

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp