Zeynep Casalini

    • Z

Zeynep Casalini

Oyuncu Deniz Türkali’nin İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ile evliliğinden 3 Ekim 1970 yılında doğan Zeynep Casalini yaşındayken AKM ile tanışarak sanat hayatına adım attı. 1985’te Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde tiyatro çalışmalarına başladı ve amatör bir gruba katılarak bir dönem tiyatro ile ilgilendi. Lisedeyken 1988 yılında ev arkadaşı Yasemin Alkaya’nın teşvikiyle şarkı söylemeye başladı. İtalya’da bir rock grubuyla sahne aldı. İngiltere’de bir caz kulüpte şarkı söyledi. 1990’da Marmaris’e yerleşti ve sahne çalışmalarını sürdürdü. 1995 yılında İstanbul’a dönerek şarkıcı Asya’ya ve Cem Özer’in Laf Lafı Açıyor adlı ilk Türk Talk-Show’unda vokalistlik yaptı. Atıf Yılmaz’ın yönettiği Kazandibi Tavukgöğsü adlı kısa filmde oynadı.

Anne ve babası gibi, dedesi yazar Vedat Türkali, dayısı da senarist ve yönetmen Barış Pirhasan olan, sanatçı kökenli bir aileden gelen Zeynep Casalini; Sibel Alaş, Ferda Anıl Yarkın, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu’nun vokalistliğini yaptı. Sezen Aksu’nun Açık Hava Tiyatrosu konserlerinde davul çaldı.

Aranjor Sinan Akçıl’ın imzasını taşıyan ilk albümünde Sezen Aksu’nun “Duvar” adlı parçasını da seslendirdi.

 

Zeynep Casalini Biyografi, Zeynep Casalini kimdir, Zeynep Casalini menajer, Zeynep Casalini menajeri, Zeynep Casalini menajeri kim, Zeynep Casalini konser fiyatı, Zeynep Casalini konser ücreti, Zeynep Casalini konser takvimi, Zeynep Casalini kaşesi, Zeynep Casalini sahne fiyatı, Zeynep Casalini sahne ücreti, Zeynep Casalini festival fiyatı, Zeynep Casalini iletişim telefonu, Zeynep Casalini telefon, Zeynep Casalini telefonu, Zeynep Casalini konserleri, Zeynep Casalini telefon numarası, Zeynep Casalini menajerlik, Zeynep Casalini yetkili menajeri kim, Zeynep Casalini şarkıları, Zeynep Casalini klipleri, Zeynep Casalini Yılbaşı konser fiyatı, Zeynep Casalini

 

Şimdi Ara
Bizi Arayın
× Whatsapp